Wyznaczników jakości Naszych dystansów jest wiele. Podstawowymi a zarazem najważniejszymi są m.in.:
- obróbka na najwyższej jakości obrabiarkach sterowanych komputerowo (CNC – z ang. Komputerowe Sterowanie Numeryczne):
Dystanse obrabiane są na obrabiarkach sterowanych komputerowo. Nie tylko toczymy komputerowo, również wiercimy, gwintujemy i grawerujemy !
- najwyższej jakości surowiec – duraluminium Pa6 – wykorzystywane w lotnictwie, zapewniający doskonałą wytrzymałość, a zarazem niewielką masę własną dystansów:
Proces produkcji rozpoczynamy od kontroli jakości stosowanych surowców (materiałów). Dbamy o to, ażeby ich jakość była jak najwyższa. Każdy Nasz dostawca, ma ściśle określone parametry i gatunki materiałów, często określające również skład. Większość materiałów ma dużo bardziej rygorystyczne (zaostrzone)własności niż standardowo obowiązujące normy.
- dystanse wykonane z pełnego wałka o średnicy podstawowej Ø150mm ! :
Dystanse produkujemy z pełnego wałka, a nie z odlewek, odkuwek itp. Dzięki temu są one wytrzymalsze i unikamy sytuacji, że wewnątrz dystansu będą “pustki” czyli tzw. pęcherzyki powietrza powstałe przy odlewaniu płynnego aluminium do formy.
- wystawiamy niezbędną dokumentację według PN-EN 10204 stwierdzające, że wyrób jest zgodny z obowiązującymi normami, bądź też wymaganiami zamawiającego:
- Zaświadczenie jakości produktu z zamówieniem 2.1 wg PN-EN 10204:2005
Dokument ten stanowi, że dostarczone wyroby są zgodne z wymaganiami określonymi w zamówieniu. Nie podaje się w nim wyników badań, deklaruje się jedynie podstawowe wartości określone w dokumentacji technicznej produktu (Karta techniczna). - Atest 2.2 wg.PN-EN 10204:2005
Dokument tego typu, to deklaracja, że dostarczone wyroby są zgodne z wymaganiami określonymi w zamówieniu. Zawarte w nim informacje, to m.in. podstawowe własności produktu (numer wytopu zastosowanego materiału, skład chemiczny, wytrzymałość) oparte na wynikach badań. - Świadectwo odbioru 3.1 wg PN-EN 10204:2005
W dokumencie tym deklaruje się iż wyrób jest zgodny z wymaganiami określonymi w zamówieniu. Zamieszczone są wyniki badań, a ich zakres jest określany na podstawie zamówienia i obowiązujących norm. - Świadectwo dbioru 3.2 wg PN-EN 10204:2005
Dokument sporządzony, przez upoważnionego przedstawiciela kontroli, niezależnego od działu produkcji i upoważnionego przedstawiciela kontroli zamawiającego.Na dokumencie umieszczone są wyniki badań. - Deklaracja zgodności producenta
Jest to oświadczenie, stwierdzające na wyłączną odpowiedzialność, iż wyrób jest zgodny z zasadniczymi wymaganiami. - Karta techniczna produktu
Zawiera podstawowe, deklarowane cechy produktu. Zawiera specyfikacje techniczną i przypis numeru Głównego Urzędu Statystycznego PKWiU.
Wydanie dokumentacji, może nieść ze sobą szereg czynności zarówno technicznych, jak i administracyjnych. Dlatego niektóre z nich (jak Świadectwo odbioru 3.2) jest wystawiane odpłatnie, a jego cena, jest zależna od ustalonego w zamówieniu zakresu badań.
Należy pamiętać, iż wystawianie Świadectw wyższych od 2.1 w okresie późniejszym ( np. po realizacji zamówienie), będzie nie możliwe z uwagi na konieczności przebadania produktów przypisanych do danej partii.
Wystawianie dokumentów powyżej 2.1 wydłuża również czas realizacji zamówienia (konieczność przeprowadzenia badań – ok. 3dni roboczych w przypadku 2.2 oraz 3.1). W przypadku świadectwa odbioru 3.2 termin badań jest uzgadniany indywidualnie, ze względu na konieczność obecności upoważnionego przedstawiciela kontroli firmy zamawiającej.
Wszystkie deklaracje, atesty, świadectwa są wystawiane na wielkość zamówioną.
- dostosowujemy produkt bezpośrednio do wymagań klienta:
Chcesz indywidualny, “customowy” dystans według własnego projektu?? nie ma sprawy, zrobimy go według Twoich wymagań, zaprojektujemy !
Do projektowania wykorzystujemy nowoczesne programy CAD (aktualnie korzystamy z programu progeCAD). Na podstawie dostarczonych części, czy uzgodnionych informacji wykonujemy projekt w 2D jak i wizualizację 3D.
- finalna jakość produktu na najwyższym poziomie:
Nasze działania podporządkowywane są głównemu celowi, którym jest zaspokajanie potrzeb klientów oraz zwiększanie pozycji na rynku obróbki skrawaniem po przez wdrażanie nowych technologii.
Chcąc osiągnąć powyższe założenia przyjęliśmy do realizacji następujące cele jakościowe:
– dbać o dobry wizerunek firmy i jej promowanie,
– oferować klientom produkty wg ich indywidualnych potrzeb,
– terminowo wykonywać podjęte zadania produkcyjne,
– terminowo realizować dostawy,
– świadczyć wszechstronne doradztwo techniczne,
– dbać o estetykę opakowania wyrobów,
– stosować surowce (materiały) najwyższej jakości.
Jednocześnie informujemy, że każdy pracownik firmy został zapoznany z postawionymi przez firmę celami i Polityką Jakości, rozumie je i jest odpowiedzialny za jakość ich realizacji !
Chcesz wiedzieć więcej??
ZADZWOŃ: tel.kom.: +48 663 319 199 lub NAPISZ: lukasz.haratek@har-met.pl