Jak to robimy ;)

Materiały okrągłe

Proces wytwarzania dystansów rozpoczynamy od kontroli jakości stosowanych surowców (materiałów). Dbamy o to, ażeby ich jakość była jak najwyższa. Każdy Nasz dostawca, ma ściśle określone parametry i gatunki materiałów, często określające również skład. Większość materiałów ma dużo bardziej rygorystyczne (zaostrzone)własności niż standardowo obowiązujące normy. Wysokiej jakości materiały, jak również bardzo precyzyjną obróbka metali (CNC) pozwalają Nam na produkowanie dystansów NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI!
W zakres kontroli przedprodukcyjnej, oprócz własności materiałów, sprawdzamy również Naszych dostawców pod względem rzetelności jak i terminowości dostaw.

Pobrany na halę produkcyjną materiał jest cięty na pile taśmowej z odpowiednim naddatkiem na kawałki.

Obróbka CNC dystansu do kół

Następnie surówka zostaje zamontowana na tokarce CNC. Stosowane przez Nas tokarki posiadają głowicę z magazynem narzędzi, oraz pozycjonowanie luzów nawrotowych z dokładnością 0,002mm. Maksymalna prędkość obrotowa wrzeciona to 6000 obrotów na minutę. Chłodzone są również narzędzia. To wszystko pozwala Nam na osiągnięcie bardzo wysokiej dokładności IT1 przy jednoczesnym uzyskaniu doskonałej powierzchni obróbki.

Sam proces toczenia podzielony jest na dwa etapy. Pierwszy etap to wykonanie dystansu od strony bazy czyli średnicy zewnętrznej, planowanie powierzchni czołowej oraz wytoczenie otworu centrującego.

Drugi etap to montaż dystansu w specjalnym uchwycie przypominającym trochę swoją budową maszynkę do wyważania felg z zakładów wulkanizacyjnych. Dystans więc w Naszym zakładzie toczy się pod felgę w ten sam sposób co piastę auta. Pozwala to na wyeliminowanie związanych z nieprecyzyjnym montażem dystansów w uchwycie. Jednym zdaniem dystanse mają zerowe bicie poosiowe i zerowe bicie “ścian przeciwstawnych”.  Lecą na tzw.”0″.

Przy toczeniu używamy tylko sprawdzonych narzędzi oraz najwyższej jakości homologowanych urządzeń pomiarowych.

Wytoczony dystans, jeszcze bez otworów trafia na obrabiarkę sterowaną komputerowo przeznaczoną do wiercenia i gwintowania japońskiej firmy BROHER CNC. Jest to tzw. pionowe centrum obróbcze z wiercąco-gwintujące z magazynem narzędzi w ilości 10 sztuk.

CNC brother

 

Wiercenie odbywa się z dokładnością 0,05 mm. Dystans zostaje wykonany “na gotowo”.

W trakcie całego proces obróbki dystansu tworzona jest dokumentacja pomiarowa według wypracowanych w Naszym zakładzie normach (ZN- ang. factory standard; niem. werksnorm). Normy te określają wymagania, jakie musi spełniać zarówno gotowy już produkt, jak i zawierają dokładne wytyczne procesów produkcji na każdym etapie.

Po zakończonym procesie obróbki i montażu dystansu, zostają one sprawdzone z normą i pod względem precyzji wykonania wymiarów, bicia itp.itd.
Jeśli produkt jest wolny od wad zostaje dopuszczony do użytku.